Kolonie inne niż wszystkie – poznaj nas!

Kategorie: Dla rodziców, Blog
Udostępnij ten artykuł:

Drodzy Rodzice zebraliśmy w jednym miejscu najważniejsze informacje dotyczące naszych wyjazdów, kadry i organizacji. Wiemy, że szczególnie przy pierwszym wyjeździe na kolonie, każdy aspekt jest bardzo ważny. Przed Wami nasza mała ściąga:

KOLONIE INNE NIŻ WSZYSTKIE:

Doświadczenie i tradycja

Najlepszą bazą wiedzy i umiejętności  są lata praktyki, a mamy ich w tym roku okrągłe 25. Świętujemy nasz Jubileusz 25-lecia działalności na dziecięcym rynku turystycznym. Jesteśmy rodzinną firmą, która stawia na jakość i otwartą relację z klientem. Wyjechało już z nami 19 tyś. uczestników. Opinie o koloniach, świadczą o tym, że Rodzice mają do nas pełne zaufanie i wiedzą, ile serca wkładamy w pracę z dziećmi.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Kolonie to dobra zabawa, atrakcje i wakacyjne przygody, ale wszystko musi odbywać się w bezpiecznej atmosferze. To jest nasz priorytet -bezpieczeństwo  uczestników. Dzieci na turnusie nigdy nie są same, nie chodzą same po ośrodku oraz nie mają czasu wolnego np. w centrum miejscowości na zakupy. Wychowawca zawsze wie, gdzie są jego dzieci, a uczestnicy zawsze wiedzą, gdzie jest ich Ciocia/Wujek. Dzięki temu zawsze mamy wszystkich na oku.

Kadra na medal

Wychowawcami są nasi pracownicy, a więc osoby na co dzień pracujące z dziećmi, prowadzące zajęcia taneczne na terenie szkól podstawowych w ramach programu „Ogólnopolskiej Szkółki Tańca i Dobrych Manier” oraz osoby, z którymi współpracujemy w ciągu roku szkolnego oraz przy organizacji zimowisk i kolonii. Nasza Kadra dzięki temu jest zgrana, odpowiedzialna i potrafi podołać każdemu zadaniu lub stawić czoła wszystkim problemom. Wychowawcy znają standardy opieki nad dziećmi  wymagane w naszej firmie. Oczywiście zdarza się, że prowadzimy rekrutacje, jednakże jej wielostopniowość oraz pakiet szkoleń dla przyszłych opiekunów jest tak rozbudowany, że jesteśmy w stanie wcześniej poznać osoby, które pojadą na nasze turnusy.

kolonie dla dzieci

Rozbudowany program integracyjny

Zanim kolonia rozpocznie się na dobre, to przez pierwsze dwa dni umiejętnie w każdej grupie wdrażamy program integracyjny. Jest to najważniejszy czas na początku turnusu. Dzieci muszą poczuć się dobrze, bezpiecznie i komfortowo w nowym miejscu. Dbamy, aby każdy znalazł nowych przyjaciół i był otwarty w stosunku do Kadry. Poznajemy się wzajemnie oraz klimatyzujemy w nowym otoczeniu. Dla dzieci, które wyjeżdżają po raz pierwszy bez rodziców jest to podstawa, aby na kolonii poczuły się jak w domu.

Nie ma czasu na nudę

To jedno z naszych haseł reklamowych i 100% prawdy! Każdy dzień na kolonii jest wypełniony mnóstwem zajęć i atrakcji. Mamy 3 bloki programowe (do południa, po obiedzie i wieczorem), podczas których dzieci cały czas są zaangażowane we wspólne spędzanie czasu. Na każdym turnusie chcemy przekazać dzieciom nową wiedzę, pokazać im różne zajęcia i możliwości. Naprawdę wiele dzieci na kolonii zaraża się nową pasją. Dzięki temu, że mamy wyważony czas na swobodne leniuchowanie np. na plaży czy podczas ciszy poobiedniej, dzieci na naszych koloniach się po prostu nie nudzą, a to wszystko przekłada się na minimalizowanie tęsknoty za domem.

Własna opieka medyczna i ratownik WOPR

Podczas pobytu na kolonii dzieci mają zapewnioną opiekę medyczną (w zależności od ośrodka lekarz/pielęgniarka/ratownik medyczny). Takie osoby są integralną częścią naszej Kadry. Oczywiście, na koloniach mamy również swojego ratownika WOPR. Pilnuje on dzieci podczas kąpieli oraz zawsze przed wejściem do wody prowadzi krótkie przeszkolenie w zakresie bezpiecznej kąpieli.

bezpieczne kolonie

Zajęcia z Instruktorami

Z racji tego, że na każdej kolonii mamy mnóstwo zajęć tematycznych, to wpierają nas Instruktorzy. To właśnie oni są odpowiedzialni za przygotowanie materiałów, organizację i przeprowadzenie zajęć. U nas wychowawcy mają opiekować się dziećmi, a nie organizować warsztaty. Praca wychowawcy jest bardzo odpowiedzialna i wyczerpująca, dlatego nie obciążamy ich dodatkowymi zadaniami. Oczywiście każdy wychowawca jest na zajęciach z dziećmi, aby im pomagać i ich wspierać oraz samemu nauczyć się nowych rzeczy.

Stop tęsknocie

Tęsknota, czyli temat, którego obawiają się rodzice, a czasami nawet dzieci. Jest to zjawisko, którego nie unikniemy, ale któremu możemy zaradzić. Lata praktyki pokazały, że umiejętna praca z nawet z bardzo tęskniącym dzieckiem i jego rodzicami, może przynieść zaskakujące efekty.  Mamy swoje sposoby na tęskniących uczestników. Pomagamy im przezwyciężyć pierwsze chwile i do końca kolonii obserwujemy, jak tęsknota przestaje być problemem. Na ten temat rozmawiamy z naszymi wychowawcami w podcastach Moja Pierwsza Kolonia oraz Dzień z życia wychowawcy kolonijnego. Koniecznie posłuchaj ciekawych rozmów z naszymi Ciociami.

Kolonie off-line

Nowa rzeczywistość jeszcze bardziej uzależniła młodych ludzi od wirtualnego świata. Także nasze odwieczne zasady będą tym bardziej zbawienne. Dzieci mogą zabrać telefon na kolonie, ale korzystają z niego tylko raz dziennie na ciszy poobiedniej od trzeciego dnia kolonii. Mają wtedy czas na rozmowy z rodzicami. Mamy całkowity zakaz zabierania na kolonie laptopów, tabletów itp., aby dzieci nie korzystały z internetu. W pokojach najmłodsi nie oglądają również telewizji.

Kolonie dla dzieci 6-12 lat oraz Obozy dla nastolatków 12-15 lat

Zobacz ofertę >>>

By niejadek zjadł obiadek

Rodzice często martwią się o posiłki, bo wiedzą, że mają w domu małego niejadka. My również jesteśmy na to przygotowani. Po pierwsze we wszystkich naszych ośrodkach mamy naprawdę pyszne i domowe jedzenie, a do tego przygotowywane z myślą o najmłodszych i ich kulinarnych upodobaniach. Wychowawcy wiedząc wcześniej od rodziców, że ktoś może nie chcieć jeść, dyskretnie pilnują i zachęcają do jedzenia. Do tego dochodzi również zmęczenie dzieci i tym samym większy głodek, co powoduje, że uczestnicy wcinają ze smakiem posiłki. Zresztą, jak cała grupa je, to tym samym zachęca nawet tych bardziej opornych. Zobacz nasza bazę noclegową.

Stała relacja i kontakt z rodzicami

W trakcie trwania turnusu rodzice maja nr telefonu do kierownika kolonii, z którym zawsze mogą się z nim skontaktować i porozmawiać. Jesteśmy do Państwa dyspozycji. Wiele razy sami pierwsi dzwonimy i rozmawiamy. Wychodzimy z założenia, że rodzić zna najlepiej swoje dziecko i jego porada jest bezcenna. Nie boimy się rozmawiać z Rodzicami. Dodatkowo prowadzimy na naszym Facebook’u i Instagramie fotorelację. Codziennie wstawiamy zdjęcia oraz pojawiają się również krótkie filmiki.

Udostępnij ten artykuł:

O blogu

blog o nas

Od 27 lat organizujemy wypoczynek dla dzieci w wieku szkoły podstawowej. Chcemy podzielić się zdobytym doświadczeniem oraz naszymi przemyśleniami. Na blogu znajdziecie ciekawe artykuły dotyczące wyjazdów oraz organizacji kolonii. Nie zabraknie również dziecięcych inspiracji, a także bieżących informacji o promocjach i konkursach.

Więcej o nas