Pytania od rodziców

Jak zarezerwować kolonie/obóz?

Rezerwacja przez internet dokonywana jest za pomocą formularza dostępnego na stronie.

  • I ratę w wysokości 15% wartości imprezy (zawierającą zadatek) należy wpłacić w ciągu 3 dni od momentu rezerwacji. W przeciwnym razie rezerwacja jest automatycznie anulowana.
  • Zadatek w wysokości 150 zł w przypadku rezygnacji nie podlega zwrotowi, gdyż stanowi część kosztów poniesionych na organizację i uczestnictwo w imprezie.
  • II ratę w wysokości 40% wartości imprezy wpłacamy do 30 kwietnia br.
  • Pozostałą część kwoty należy wpłacić na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy.
  • Wpłat dokonujemy wyłącznie przelewem na indywidualny nr konta dla każdego zgłoszenia. Nr rachunku znajduje się na umowie-zgłoszeniu, która jest wysyłana na Państwa e-mail, który został podany w formularzu rezerwacyjnym.

Jak dzielone są grupy na każdej kolonii?

Dzieci dzielone są wiekowo, względem wybranego tematu oraz uwzględniamy wcześniejsze życzenia odnośnie zakwaterowania. Zgodnie z przepisami, jeżeli dzieci nie skończyły 10 lat na 1 wychowawcę może przypadać max. 15 dzieci, ale często grupy są mniejsze – 12 – 13 os. Na obozach dla Nastolatków w grupie może być maksymalnie 20 Uczestników powyżej 10 roku życia. Jednak ze względów organizacyjnych planujemy grupy maksymalnie 18 osobowe.


Kim są Wychowawcy?

Wychowawcami nasi pracownicy, a więc osoby na co dzień pracujące z dziećmi, prowadzące zajęcia taneczne na terenie szkól podstawowych w ramach programu „Ogólnopolskiej Szkółki Tańca i Dobrych Manier” oraz osoby, z którymi współpracujemy, a więc nam znane. Wszyscy nasi wychowawcy znają standardy opieki nad dziećmi, wymagane w naszej firmie. Oczywiście zdarza się, że prowadzimy rekrutacje, jednakże jej wielostopniowość oraz pakiet szkoleń dla przyszłych opiekunów jest tak rozbudowany, że jesteśmy w stanie wcześniej poznać osoby, które pojadą na nasze turnusy.


Kto wchodzi w skład całej Kadry?

Nasza kadra zawsze jest bardziej rozbudowana niż wymagają tego przepisy. Podczas wypoczynku nad bezpieczeństwem dzieci poza wychowawcami i kierownikiem czuwają: z-ca kierownika, instruktor tańca, ratownik WOPR, opieka medyczna. Są to osoby odpowiedzialne, z pasją i doświadczeniem, dla których priorytetem jest bezpieczeństwo dzieci. Wszystkie osoby posiadają aktualne uprawnienia, które pozwalają im pełnić odpowiednie funkcje.


Czy kolonia jest zgłoszona do Kuratorium Oświaty?

Tak, wszystkie kolonie zgłaszane są zgodnie z przepisami do Kuratorium Oświaty i otrzymują zgodę na organizację wypoczynku.


Czy Dzieci są ubezpieczone?

Tak, dzieci są ubezpieczone od NNW na kwotę 10 tyś zł. Proszę pamiętać, że również w czasie wakacji działa polisa szkolna (jeżeli dziecko jest ubezpieczone w szkole).


Czy Dzieci mogą wybrać same z kim chcą być w pokoju?

Dzieci kwaterujemy zawsze wg kryterium płci i wieku, wybranego tematu oraz wcześniej zgłoszonych życzeń, które później zawsze bierzemy pod uwagę. Rodzice podają życzenia odnośnie zakwaterowania w momencie rezerwacji kolonii.


Czy pomagamy Dzieciom w codziennych czynnościach?

Oczywiście, że tak!Każdy wychowawca wie, że oprócz czuwania nad bezpieczeństwem i realizacją programu musi pomóc Dziecku we wszystkich czynnościach, w których na co dzień pomaga mama i tata. Wychowawcy dbają o higienę dzieci i czystość ich ubrań, jedzą posiłki przy stolikach razem z dziećmi, aby np. nalać gorącą zupę, czy pomóc pokroić kotlecika. Z doświadczenia wiemy, że Wychowawcy naprawdę pomagają dosłownie we wszystkim, ale przy okazji uczą również samodzielności. Na każdym turnusie Wychowawcy myją, czeszą i suszą głowy, pomagają wybrać ubranie do aktualnej pogody, pilnują odpowiedniej segregacji brudnych ubrań, uczą wiązać buty, pomagają zasypiać, czytają bajki i oczywiście przytulają, pocieszają najmłodszych lub wszystkich tęskniących o każdej prze dnia i nocy.


Czy ktoś pomaga Dzieciom w noszeniu walizek, spakowaniu się w dniu wyjazdu ?

Mniejszym dzieciom lub tym, które sobie nie radzą pomagamy w noszeniu walizek oraz pomagamy w spakowaniu wszystkich swoich rzeczy przed wyjazdem z kolonii.


Czy Dzieci mieszkają w pokojach obok Wychowawców, czy ktoś je pilnuje w nocy?

Wychowawcy mają pokoje obok swoich Dzieci. Zawsze ustalone są dyżury. Wychowawcy kładą się spać dopiero, jak maja pewność, że wszystkie Dzieci bezpiecznie śpią w łóżkach. Wychowawca przebywa ze swoimi uczestnikami 24h na dobę (wyjątkiem są noce, gdy śpi w sąsiednim pokoju) podczas naszych kolonii nie ma pojęcia „czas wolny”, podczas którego uczestnicy znikają z oczu wychowawcy.


Czy Dzieci mają zapewnioną opiekę medyczną, opiekę Ratownika WOPR podczas kąpieli ?

Podczas pobytu na kolonii dzieci mają zapewnioną 24h opiekę medyczną (w zależności od ośrodka lekarz/pielęgniarka/ratownik medyczny). W nagłych przypadkach gwarantujemy niezwłoczny transport do najbliższej placówki opieki zdrowotnej. Oczywiście, na koloniach, na których przewidziana jest kąpiel w basenie, morzu lub jeziorze mamy swojego ratownika WOPR. Pilnuje on Dzieci podczas kąpieli oraz zawsze przed wejściem do wody prowadzi krótkie przeszkolenie w zakresie bezpiecznej kąpieli.


Moje Dziecko bierze na stałe leki. Kto mu je będzie podawał?

Leki przekazuje się na zbiórce Wychowawcy, w oryginalnym opakowaniu z ulotką oraz sposobem podawania (takie informacje zamieszcza się również w karcie kwalifikacyjnej). Leki podczas kolonii, zgodnie z wytycznymi, podaje opieka medyczna/wychowawca. Wszystkie leki są przechowywane w pokojach Kadry, dzieci nie mają prawa trzymać w pokojach nawet przysłowiowej witaminy C.


Moje dziecko ma alergię, jest na diecie np. bezglutenowej. Czy może jechać na kolonie?

Każdą alergię/dietę Dziecka należy zgłosić przy zapisie na kolonię oraz zaznaczyć w karcie kwalifikacyjnej, dokładnie opisać na co Dziecko jest uczulone. Alergie/diety są zgłaszane do ośrodka, również wychowawca pilnuje, aby Dziecko nie spożywało pokarmu, na które jest uczulone. Większość ośrodków, do których jeździmy przyjmuje też Dzieci na diecie bezglutenowej. Mając jednak na uwadze bezpieczeństwo dzieci, restrykcyjne zasady przygotowywania posiłków bezglutenowych, specjalne produkty na bazie których są one przygotowywane, to zawsze przed zapisaniem dziecka kontaktujemy się z ośrodkiem, aby ustalić czy ma on możliwość podjęcia się przestrzegania diety bezglutenowej. Z racji tego, że żywność do przygotowywania posiłków bezglutenowych jest droższa, Rodzice przekazują część takich produktów do ośrodka.


Jak wygląda przykładowy dzień kolonisty?

  • Pobudka
  • Toaleta poranna
  • Śniadanie
  • Zajęcia programowe (realizacja programu np. warsztaty, wycieczki, plażowanie – wszystkie zajęcia odbywają się w przeznaczonych do tego miejscach, Dzieci nie przebywają w pokojach)
  • Obiad
  • Cisza poobiednia (czas na odpoczynek w pokoju, rozmowy telefoniczne z Rodzicami)
  • Zajęcia programowe (między obiadem, a kolacją dawany jest również Dzieciom podwieczorek realizacja programu np. warsztaty, wycieczki, plażowanie – wszystkie zajęcia odbywają się w przeznaczonych do tego miejscach, Dzieci nie przebywają w pokojach.)
  • Kolacja
  • Apel – wspólne spotkanie całej kolonii z Kadrą (omawianie kolejnego dnia, rozdanie poczty kolonijnej, rozwiązanie konkursu dnia)
  • Imprezy wieczorne – dyskoteki lub wieczory tematyczne
  • Wieczorne spotkanie grupy z Wychowawcą – czytanie bajek, rozmowy
  • Toaleta wieczorna
  • Cisza nocna

Czy Dziecko może zabrać na kolonie telefon komórkowy?

Tak, Dzieci mogą zabrać ze sobą telefon komórkowy, ale wszystkich Uczestników obowiązują te same zasady. Na zbiórce Rodzice informują wychowawcę, czy Dziecko zabiera telefon. Po przyjeździe do ośrodka wyłączony telefon trafia do depozytu u wychowawcy i przez pierwsze dwa dni jest nieużywany. W tym czasie Rodzice mają kontakt z Kierownikiem turnusu. Zależy nam na szybkim zaklimatyzowaniu się Dzieci oraz integracji grupy. Od trzeciego dnia kolonii Dzieci dostają na ciszy poobiedniej, która trwa 45 min. telefon. Takie zasady sprawiają, że jesteśmy w stanie realizować w pełni program opisany w ofercie kolonii oraz dbać o to, aby Uczestnicy umieli ze sobą spędzać czas, a nie ze swoją komórką. Jeżeli dzieci miałyby przy sobie cały czas telefony nie skupiłyby się na realizacji programu, nie angażowałyby się w gry i zabawy grupowe tylko czekałyby na sms lub telefon od rodziców lub jak wiemy z doświadczenia grałyby w gry, czy używały innych aplikacji. Mamy również zakaz zabierania na kolonie tabletów, laptopów, smartwatch’y czy innych urządzeń elektronicznych.


Jak radzimy sobie z tęsknotą Dzieci?

Dzieci będąc poza domem tęsknią i jest to czymś naturalnym. Naszym zadaniem jest zrobienie wszystkiego co w naszej mocy, aby ta tęsknota była jak najmniejsza. Program kolonii ułożony jest tak, aby dzieci miały dużo ciekawych i kreatywnych zajęć, integrowały się ze sobą oraz aby jak najmniej myślały o domu i Rodzicach. Na naszych koloniach panuje zasada, że Dzieci mówią do kadry „Ciociu”, „Wujku” – stwarza to fajną, domową atmosferę. Sugerujemy również, aby od 3 dnia dzwoniąc do Dzieci nie przedłużać rozmów, nie mówić o tęsknocie, nie pakować do walizek zdjęć rodziców, rodzeństwa czy domowych zwierzątek. Dzieci naprawdę potrafią płakać nad zdjęciami! Nie obiecujmy Dzieciom przed wyjazdem, że jak będą tęskniły to mama/tata przyjedzie, bo wiadomo, że takie Dziecko widząc Rodziców nie dotrwa do końca wyjazdu tylko będzie chciało wracać do domu, nawet jeżeli doskonale funkcjonuje w grupie, jest uśmiechnięte i zadowolone z pobytu. Zależy nam na tym, aby wszystkie Dzieci pozostały do końca kolonii. Oczywiście zachęcamy do kontaktu z Kierownikiem. Rodzice zawsze mogą zadzwonić i zapytać o samopoczucie Dziecka. Dobra współpraca z Kadrą kolonii jest niezastąpiona w przypadku wzmożonej tęsknoty.


Czy można odwiedzić Dziecko w trakcie trwania kolonii?

Oczywiście mają Państwo do tego pełne prawo, ale my z doświadczenia to odradzamy. Wiemy, że małe Dzieci które wyjeżdżają pierwszy raz z domu, przeważnie źle znoszą odwiedziny – przypominają sobie o Rodzicach, domu i tęsknota szybko się nasila. Pomimo tego, że Dziecko doskonale funkcjonuje na kolonii, po zobaczeniu najbliższych nie jest w stanie wytrzymać ponownego pożegnania.


Czy 6/7 letnie Dziecko poradzi sobie na koloniach, czy nie jest za małe?

Nasze biuro podróży jest Dziecięcym Biurem Podróży, a więc specjalizujemy się w wyjazdach dla młodszych Dzieci. Większość Uczestników jadących z nami na kolonie ma 7,8,9 lat. Nasza Kadra jest przygotowana i doskonale wie, jak opiekować się takimi się najmłodszymi.


Moje Dziecko jedzie samo, nie ma koleżanki/kolegi, czy sobie poradzi?

Proszę się nie martwić, co roku mamy na liście Dzieci, które jadą same bez koleżanek i kolegów. Takie dzieci razem kwaterujemy w pokoju. Z doświadczenia wiemy, że Dzieci w tym wieku szybko nawiązują znajomości, integrują się, często jadą z jedną koleżanką a wracają z inną albo z kilkoma .


Jak spakować Dziecko na kolonie?

Na zebraniu dotyczącym wyjazdu Rodzice w formie pisemnej otrzymają wszystkie niezbędne informacje dotyczące wyjazdu w tym wykaz rzeczy, które należy spakować Dziecku. Taka informacja zostanie również zamieszczona na stronie internetowej i wysłana drogą elektroniczną.


Ile pieniędzy dać Dziecku na kolonie ?

Pakujemy pieniążki na jakieś drobne wydatki typu lody, gofry, picie czy kupno pamiątki. Pieniążki można dać Dziecku, ale można również przekazać na zbiórce Wychowawcy – który na prośbę może wydzielać Dziecku codziennie określoną kwotę pieniędzy. Wychowawcy oczywiście pilnują, co Uczestnicy kupują na koloniach. Pamiętajcie, że u nas jest zakaz kupowania chipsów, napoi gazowanych i jedzenia typu fast food.


Kiedy będą znane szczegóły wyjazdu?

Szczegóły dotyczące wyjazdu będą przekazywane na zebraniach, które organizujemy najczęściej w czerwcu(otrzymacie Państwa informację o dokładnym terminie sms-em). Informacje będą również zamieszczone na naszej stronie internetowej oraz wysłane drogą elektroniczną.


Czy organizator zna ośrodki/hotele, w których organizuje kolonie?

Z większością ośrodków, do których jedziemy współpracujemy od lat, te z którymi zaczynamy współpracę zawsze wcześniej odwiedzamy, oglądamy, sprawdzamy tak aby mieć pewność, że spełniają one nasze oczekiwania i wymagania.


Czy autokary są sprawdzane przed wyjazdem?

Autokary, którymi jedziemy na/z kolonii zawsze wcześniej są sprawdzone przez policję, a kierowcy zbadani alkomatem.


Czy posiadamy zezwolenie na organizacje wyjazdów?

Tak, posiadamy zaświadczenie Marszałka Woj. Warmińsko-Mazurskiego o wpisie do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych.


Czy otrzymam fakturę?

Fakturę wystawiamy po wpłaceniu całości kwoty. W sprawie przekazania danych prosimy o kontakt z naszym biurem.


Aby uzyskać dofinansowanie potrzebuję dodatkowych zaświadczeń np. o wpisie do rejestru organizatora turystyki, zgłoszenie kolonii do Kuratorium Oświaty.

Wystawiamy takie zaświadczenia, w tej sprawie prosimy o kontakt z biurem.

Czy otrzymam zniżkę dla rodzeństwa?

Tak. Wysyłając na nasze turnusy rodzeństwo, otrzymujecie Państwo zniżkę w wysokości 50 zł od każdego uczestnika.