Jak wybrać kolonię dla dziecka?

Kategorie: Dla rodziców, Blog
Udostępnij ten artykuł:

Z wyborem kolonii przeważnie bywa tak, że dziecko samo zaczyna mówić o danym wyjeździe, bo usłyszało o nim od rówieśników lub rodzice zaczynają szukać odpowiedniego turnusu. Wspólne wybieranie kolonii czy obozu, planowanie wakacji dzieci, to świetna zabawa dla całej rodziny. Często rodzicom wracają wspomnienia z ich wyjazdów i zaczynają opowiadać  dzieciom o swoich młodzieńczych pasjach. Oczywiście trzeba pamiętać, że na kolonii dziecko ma realizować swoje marzenia, więc uważne słuchanie pociechy jest tutaj kluczowe. Turystyka dziecięca stała się od kilkunastu lat prężnym działem, dlatego w naszej ofercie znajdziecie różne turnusy tematyczne i rekreacyjne.

jak wybrać kolonie dla dziecka

Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze kolonii?

Kolonia tematyczna czy wakacyjny chillout?

Wakacje, to czas poszerzania dziecięcych pasji i zainteresowań. Kolonie tematyczne są idealnym rozwiązaniem dla dzieci, które interesują się np. tańcem, zwierzętami, gotowaniem lub chcą spędzić wakacje w temacie swojej ulubionej gry np. Minecraft lub zabawą w slajmowanie. To również okazja, aby spróbować swoich sił w nowych dyscyplinach. Warto pamiętać, że wysyłając dziecko na kolonie tematyczne nie musi być ono mistrzem w danej dziedzinie.  Część dzieci woli natomiast turnusy, które nie maja konkretnego tematu przewodniego. Kolonie takie jak Junior Chill&Slime czy Wakacje na wypasie oraz Mazurski Chill&Tik Tok, to oferta dla dzieci, które chcą mieć zagwarantowaną różnorodność tematyczną. Warto z dzieckiem przeczytać program kolonii, żeby mieć pewność, że Wasza pociecha z chęcią weźmie udział w zaplanowanych zajęciach.

Kolonia nad morzem czy nad jeziorem?

Proponujemy, aby obejrzeć ze swoją pociechą ośrodek. Na naszej stronie w zakładce ośrodki znajdziecie wszystkie tegoroczne miejsca naszych wyjazdów. Możecie wejść na stronę i pokazać jak wygląda wnętrze obiektu, pokoje i tereny zewnętrzne. Można również  zapoznać dziecko z miejscowością, w której organizowana jest kolonia. Pokażcie, gdzie będą organizowane ewentualne wycieczki i wyjścia.  Pociecha nieraz sama powie, czy chciałaby wakacje spędzić w znanych kurortach z większą ilością atrakcji, takich jak Jastrzębia Góra i Mrągowo, czy woli spokojniejsze miejsca typu Kąty Rybackie i Okuninka.

Zobacz pełną ofertę kolonii i obozów 2021

Zobacz Katalog >>

Wyjazd blisko czy daleko od domu?

To pytanie na pewno towarzyszy rodzicom, gdy po raz pierwszy chcą wysłać dziecko na kolonie. Dla samego uczestnika, to tez ważna kwestia. Niektóre dzieci chętniej pojadą na pierwszy samodzielny wyjazd (zobacz nasz artykuł o korzyściach z samodzielnego wyjazdu dziecka), kiedy będą miały w świadomości, że są bliżej domu. Starsze dzieci i już zaprawieni w boju koloniści chętniej wybierają nowe miejsca, nie przejmując się już odległością czy dłuższą podróżą. Wiedzą, że wakacje to najlepszy czas na odkrywanie nowych miejsc.

jak wybrać najlepszą kolonię dla dziecka

 

 

Udostępnij ten artykuł:

O blogu

blog o nas

Od 27 lat organizujemy wypoczynek dla dzieci w wieku szkoły podstawowej. Chcemy podzielić się zdobytym doświadczeniem oraz naszymi przemyśleniami. Na blogu znajdziecie ciekawe artykuły dotyczące wyjazdów oraz organizacji kolonii. Nie zabraknie również dziecięcych inspiracji, a także bieżących informacji o promocjach i konkursach.

Więcej o nas