Czy uczestnicy wypoczynku odczuli znaczącą różnicę w czasie pandemii koronawirusa?

Kategorie: Dla rodziców, Blog
Udostępnij ten artykuł:

Pamiętamy dokładnie, jak rok temu przed wakacjami nikt nie wiedział, jak będzie wyglądał letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży. Do ostatniej chwili organizatorzy czekali na nowe wytyczne. Na szczęście okazało się, że zbiór zaleceń od GIS/MZ/MEN nie wywrócił do góry nogami naszych kolonii i obozów. Na nowych zasadach udało nam się zorganizować kilkanaście turnusów.

jaki wpływ ma koronawirus na wyjazdy kolonijne

Czy uczestnicy wypoczynku odczuli znaczącą różnicę?

Pewnie każdy pomyśli, że dało się zauważyć duże zmiany. Otóż nie do końca. Oczywiście, pojawiły się maseczki ochronne, ale podczas turnusu dzieci i kadra przebywające w swoim gronie nie musiały zasłaniać ust i nosa. Częste mycie rąk również było z nami od zawsze. Uczymy dzieci, że to podstawa. Co roku dbamy o to, aby nasi uczestnicy byli czyściochami. 🙂

Zostały zmniejszone ilości dzieci w grupach do 12 uczestników lub 14 uczestników w przypadku starszych dzieci. Wszyscy nasi stali klienci wiedzą, że nawet jak w grupie mogło być 15 dzieci, to często nasze grupy były liczebnie mniejsze. Zazwyczaj praktykowaliśmy taką zasadę wśród najmłodszych dzieci, które potrzebują dodatkowej opieki i uwagi ze strony wychowawcy.

Warunki zakwaterowania również nie wpłynęły na naszą organizację. Nie mieliśmy problemu, aby maksymalnie w jednym pokoju zakwaterować 4 osoby. Zawsze kwaterujemy dzieci w pokojach zgodnie z życzeniami i przydziałem do danej grupy względem realizowanego tematu. W naszej ofercie mamy wyłącznie pokoje 2, 3 i 4 osobowe.

Zobacz KATALOG LATO 2021

Pobierz katalog >>

Jak Rodzice musieli przygotować się do wyjazdu?

Rodzice przed wyjazdem podpisywali oświadczenie o stanie zdrowia dziecka, a w przypadku, gdy u uczestnika występowała choroba przewlekła, trzeba było dostarczyć organizatorowi opinię lekarską. Pamiętajmy, że w kartach kwalifikacyjnych zawsze wypełniamy podpunkty dotyczące zdrowia dzieci, także nie był to żaden problem dla wyjeżdżających osób. Jako organizatorzy dbamy o to, aby przed wyjazdem poznać stan zdrowia i ewentualne uczulenia, co zabezpiecza pobyt dzieci na kolonii.

Kwestia odwiedzin dziecka podczas turnusu została w minionym roku, jasno określona. Rodzice nie mogli przebywać na terenie naszych hoteli i ośrodków wypoczynkowych. Możemy śmiało powiedzieć, że nie było z tym warunkiem żadnego problemu. Każdego roku mówimy rodzicom, że odwiedzanie dzieci nie jest najlepszym rozwiązaniem, szczególnie dla uczestników, którzy po raz pierwszy samodzielnie wyjeżdżają na kolonie. Rodzice mogą w każdej chwili porozmawiać z kierownikiem oraz na bieżąco śledzą fotorelację na naszym funpag’u. My jesteśmy od tego, aby zminimalizować tęsknotę za domem i zapewnić każdemu dziecku atrakcyjny wypoczynek.

Zobacz ofertę kolonii i obozów 2021

Zobacz ofertę wyjazdów >>

Udostępnij ten artykuł:

O blogu

blog o nas

Od 27 lat organizujemy wypoczynek dla dzieci w wieku szkoły podstawowej. Chcemy podzielić się zdobytym doświadczeniem oraz naszymi przemyśleniami. Na blogu znajdziecie ciekawe artykuły dotyczące wyjazdów oraz organizacji kolonii. Nie zabraknie również dziecięcych inspiracji, a także bieżących informacji o promocjach i konkursach.

Więcej o nas